“Книжний гостинець” – форум творців і шанувальників краєзнавчої та туристичної книги

turyst1-kopyya27 вересня 2016 року в м. Кременець Тернопільської області  відбудеться західноукраїнський форум творців і шанувальників краєзнавчої та туристичної книги “Книжний гостинець”, приурочений до Всесвітнього дня туризму та Всеукраїнського дня бібліотек. Організатори Форуму – відділ культури та туризму Кременецької районної державної адміністрації, Кременецька міська рада, Тернопільська обласна організація Національної спілки письменників України та Центральна бібліотека імені Юліуша Словацького.

Базова локація форуму – будівля Центральної бібліотеки ім. Ю.Словацького. Окремі заходи форуму будуть проводитися в аудиторіях та концертних залах закладів освіти й культури Кременецького району та м. Кременець. 

Кременеччина – один із центрів туризму Західної України. Її найбільш відомі туристичні об’єкти – Почаївська лавра, Замкова гора та музей Юліуша Словацького у Кременці щороку приваблюють сотні тисяч туристів. Завдяки цьому туристичному потокові в районі сформувалася туристична інфраструктура, насамперед – мережа закладів готельно-ресторанного комплексу, сувенірні крамниці. Це в свою чергу формує інтерес до пізнавального туризму і серед жителів району та студентської молоді, яка навчається в обласній комунальній гуманітарній педагогічній академії ім.. Шевченка, медичному коледжі ім. Арсена Річинського, лісотехнічному коледжі. Відтак можна розраховувати на зацікавлену і вдячну аудиторію форуму.

Основні завдання форуму:  інформаційна підтримка туристичного бізнесу у Західній Україні шляхом поширення та популяризації кращих краєзнавчих та туристичних книг про населені пункти, знаменні та пам’ятні місця регіону; допомога бібліотекам регіону у виборі тематичних новинок та поповненні ними своїх фондів;  організація систематичного діалогу  між суб’єктами туристичної галузі регіону, авторами та видавцями краєзнавчої та туристичної літератури, книготорговими установами  та налагодження конструктивної взаємовигідної співпраці між ними; пропаганда туристично-рекреаційних можливостей Кременеччини та Волинського Тернопілля в цілому; посилення іміджевих позицій м. Кременець у якості одного з найважливіших інтелектуальних, культурних та туристичних центрів регіону; залучення до роботи над іміджевими творами про Кременець та Кременеччину відомих українських та зарубіжних письменників; – підтримка творчої молоді та аматорів літературної творчості; заохочення жителів міста та району до відвідування бібліотеки, прищеплення молоді інтересу до роботи в бібліотеці.

У рамках форуму відбудуться книжковий ярмарок “Книжний гостинець” на асфальтованому майданчику, що прилягає з півночі до будівлі Центральної бібліотеки ім. Ю.Словацького; круглі столи, диспути, обговорення з участю керівників та співробітників установ та підприємств туристичної галузі регіону, авторів та видавців краєзнавчої та туристичної літератури, представників книготоргових установ, що проводяться в приміщенні Центральної бібліотеки ім. Юліуша Словацького;  презентації та прем’єри краєзнавчих та туристичних книг що проводяться в приміщенні Центральної бібліотеки ім. Юліуша Словацького; творчі зустрічі з письменниками, як у приміщенні Центральної бібліотеки ім. Юліуша Словацького, так і в аудиторіях та концертних залах закладів освіти й культури Кременецького району та м. Кременець;  поетичні читання “Вірші рідного краю”;  концерт авторської пісні та співаної поезії  “Коли письменники співають”.

На форумі будуть представлені книги, в яких ідеться про населені пункти, знаменні та пам’ятні місця Західної України, видатних осіб, пов’язаних із даним регіоном. Крім туристичних путівників, історико-краєзнавчих та біографічних нарисів презентаційних фотоальбомів, вітається представлення на заходах форуму художніх творів популярних жанрів, сюжет яких пов’язаний із населеними пунктами, знаменними та пам’ятними місцями Західної України.

У рамках форуму проходитиме конкурс “Краща книга форуму” у номінаціях: “Кращий краєзнавчий роман”, “Кращий путівник”, “Кращий  краєзнавчий нарис”, “Кращий фотоальбом”, “Краща краєзнавча книга для дітей”. Для конкурсної оцінки книг оргкомітет формує журі з числа бібліотекарів та кращих читачів бібліотек м. Кременець.

Організатори форуму очікують на участь  ряду зіркових гостей. Серед них – Надія Гуменюк та Володимир Лис, Петро Кралюк та Юрій Камаєв. Їхні книги поєднують захоплюючий сюжет та майстерне письмо з енциклопедично точним описом історії й сучасності Волині та прилеглих до неї земель.

«Прем’єрою номер один» на форумі 2016 року обіцяє стати презентація одразу двох тематичних серій видавництва «Навчальна книга – Богдан». Серія «Ім’я на обкладинці» розповідає про найцікавіші явища вітчизняної й світової історії та культури, про життєві шляхи і творчі здобутки видатних людей. Наразі в серії вийшли книги Сергія Синюка «Тисячоліття волинської книжності» та Юлії Бондючної «Волинська височина», але на підході роботи Лесі Білик, Петра Кралюка, Олександра Гавроша, Ірини Дем’янової… Серія «Гостинець» – добірка художніх творів, які проведуть читачів найцікавішими та найбільш мальовничими шляхами України і стануть гарним подарунком для гостей, ділових партнерів та дорогої родини.

«Подією номер один» цьогорічного форуму безсумнівно стане відкриття першої черги музею волинської книжності «Мислене древо».

«Музей має на меті показати не просто історію бібліотечної справи, чи книговидання, чи літератури. Ми хочемо показати волинську книжність як комплексне явище, яке існує вже протягом тисячі років, поєднує літературну творчість, книговидання, книгорозповсюдження, книгозбереження і яке зробило великий внесок у витворення української нації, української держави. Орест Субтельний написав, що шлях національної свідомості був вимощений книгами. Так от найдовше і найретельніше цей шлях мостили саме волинські книжники, яким ми і присвятили свою експозицію» – говорить автор ідеї Оксана Вальчук.

 

 

Поділись